Emaka hüperplaasia 14.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure selline: nädal aega tagasi tehti mulle emaka puhastus, kuna menstruatsioon oli kestnud juba kolm nädalat. Peale protseduuri verejooks mõne aja pärast lõppes ja algas siis taas(järgmisel päeval). Günekoloog arvas, et siis ei aita muud kui hormoontabletid ja kirjutas mulle välja Femodeni tabletid: esimene päev 4, siis 3, 2 ja edasi 1 tablett päevas. Verejooks on nüüdseks peaaegu läbi (neljas päev) aga enesetunne on vilets: pea käib ringi ja õhtuti on väike palavik. Kas tablettide põhjustatud?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere1 Tõepoolest on need vaevused tingitud hormoontablettidest,kuna saite lühikese aja jooksul nii östrogeeni kui progestiini ja suurtes kogustes.Kui nüüd selle Femodeni karbiga lõpetate,siis algab mõne päeva jooksul uus,nn ärajäämaverejooks.Võtke seda kui tavalist menstruatsiooni ja siit edasi peaks m.tsükkel normaliseeruma.Edu soovides,Maie Väli