menstruatsioontsükkel 08.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviksin teada kas on mõnda preparaati,mis tsükli alguse mõned päevad edasi lükkaks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te soovite tsüklit edasi lükata, siis kindlam on kui alustate rasestumisvastaste pillidega kohe tsükli esimeset päevast ja võtate nii kaua kui soovite mensest edasi lükata. Selleks peate pöörduma günekoloogi poole, kes kirjutab teilel retsepti. Apteegist te rohtu käsimüügist ei saa. Võimalus on ka kollaskeha hormooni võtmist tsükli 10-12-ndast päevast ja võtate seni kuni soovite tsüklit edasi lükata. Selline meetod ei pruugi väga pikalt edasi lükata. Jällegi peate pöörduma günekoloogi poole. Dr Kadastik