kas tasub riskida uuesti rasestuda? 02.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

minu esimene rasedus kulöges raskelt tekkis maksakahjustus mis hakkas ka lapse tervist ohustama ja mul olid veenilaiendid ja tekkis veenipõletik..viimaselhetkel otsustati teha keisrilõige.olen kuulnud et maksakahjustus võib korduda?mida soovitate?ja kas on mõtet panna spiraal kuna arst mainis et tabletid mulle ei sobi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Oleneb milline maksakahjustus teil oli. Kas oli tegemist eelneva maksa haigusega, mida põdesite enne rasedust või ilmnes see raseduse ajal..Uue raseduse suhtes peate konsulteerima maksahaigust raviva arstiga. Spiraali soovitus oleks teile eelkõige, pillid tõesti ei sobi maksakahjustusega naisele. Dr kadastik