Menstruatsioon peale plaastri kasutamist 31.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kasutasin peale sünnitus pool aastat Evra plaastreid.Sel ajal ja ka enne käis menstrutsioon õigeaegselt.Lõpetasin plaastrite kasutamise, kuna soovin rasestuda. Esimene menstruatsioon peale plaastreid kestis 15 päeva, kuigi viimasel nädalal tuli päevas vaid kaks tilka verd. See menstruatsioon (teine peal plaastreid) on juba kestnud 14 päeva, verd tuleb vähe,(umbes üks side päevas). Perearst ütles, et vereproov ei näita põletikku.Kas on põhjust muretseda ja millega võib olla tegu, on see normaalne peale rasedusvastaste plaastrite kasutamist?(vanus 30) Tänan Teid, kui oskate selle segase jutu põhjal vastata.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tee. Soovitaks pöörduda günekoloogi poole, peale plaastreid reeglina peaks tsükkel regulaarselt käima, kui teil varem on olnud tsüliga kõik korras.Dr Kadastik