trombotsütopeenia ja rasedus 09.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
7.aastat tagasi diagnoositi mul autoimmuunne trombotsütopeenia. Aastas korra kontrollides on trombotsüüte 40-60. Enesetunne on hea, suuremaid verejookse pole olnud. Plaanis rasestuda esimest korda. Kas oskaksite soovitada Tartust arsti, kelle poole võiksin raseduse planeerimise ja küsimustega pöörduda.
Tänades, Maili

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
vajate raseduse planeerimise ja jälgimse suhtes paralleelselt nõu nii günekoloogi kui hematoloogi poolt. Enne raseduse planeerimist tuleb konsulteerida hematoloogiga ja teha analüüsid. Raseduse ajal kontrollitakse trombotsüütide arvu iga kuu ja vastavalt trombotsüütide näidule otsustakse , kas ravi raseduse ajal on vajalik. Tartu Naistekliinikus on väga palju häid spetsialiste(dr.Soplepmann, dr.Padrik, dr.Kirss jt.). Edu soovide, K.Seemen