vesine menstruatsioon 09.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 31-aastane naine, 20 aastat 1. tüüpi diabeetik. Viimased 1,5 aastat on mu menstruatsioonid sellised, et 4 päeva jooksul tuleb mõned korrad verd ja ülejäänud aja lekib minu meelest peaaegu puhast vett, mis on vaid õrnalt kollakas. Kas see võib näidata emaka halba verevarustust?
Küsin seda sellepärast, et eelmine rasedus (2005-2006) lõppes lapse surmaga südame alaarengu tagajärjel (veresuhkrud olid mul enamvähem korras) ja tahaks hakata uut last planeerima ning seega välistada võimalikult palju riske.
tervitades
Ave

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ave!
Teie peamine probleem on ikka diabeet. Loodetavasti saate kaasaegseimat ravi ja haigus ning veresuhkru tase on kontrolli all. Küll aga on diabeet süvenev ja tüsistusi põhjustav haigus.
Tegemist ei ole niivõrd verevarustusega kui munasarjade, hüpofüüsi ja hüpotaalamuse hormoonide tööga.
Soovitan pöörduda tugevate spetsialistide poole diabeedi ja rasedusega seotud probleemide korral: Tallinnas dr.Ülle Jakovlev, Tartus dr. Maie Väli. Broneerige koheselt aeg, enne rasestumist.
G.Litter
www.naistearst.ee