Fenotüübi tabelid 07.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE! Kust saab fenotüübi tabelit, et määrata oma fenotüüpi. Internetist ei leidnud. Soovitatakse ju võtta antibeebipille fenotüübi järgi. Arstid ütlevad tavaliselt, et no mis tablette sa tahad, ma kirjutan sulle. Et tablettide määramiseks küll hormoonanalüüsi tegema ei hakka.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Jah, fenotüübi tableleid tõesti ei ole.Küll oskab kogenud günekoloog Teie välimuse järgi (paks,peenike,liigse karvakasvuga,vistrikuline nägu,väikesed rinnad jne.) Teile sobiva antibeebipilli leida.