mure rinna pärast 02.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 25 aastane naine. Peagi pärast teise lapse rinnast võõrutamist (imetasin mõlemat last rohkem kui aasta) märkasin, et mu parem rinnanibu tõmbub pidevalt sissepoole. Praeguseks on sissetõmbunud nibu juba pidev seisund, kuigi seda on võimalik veel ise väljapoole tõmmata. Olen veidi mures rinnavähi pärast, kuigi arvan pigem, et tegemist ei ole kasvajaga. Rinna kuju ei ole muutunud, tükki tunda ei ole, ka naha struktuur on normaalne. Probleemne rind on teisest rinnast veidi väiksem, kuid see tuleneb ebavõrdsest imetamisest. Ma ei ei suitseta.
Minu küsimus on selline - kas peaksin olema tõsiselt mures ja kui kiiresti peaksin pöörduma mammograafi juurde (viibin veel kolm kuud välismaal).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tubli, et märkate muutusi oma kehal.
Meie arutasime lastearstidega ja onkoloogide-mammoloogidega rinnaga toitmise kestust ja jõudsime konsensusele 10 kuud.
Hingerahu huvides oleks arukas pöörduda rinna ultraheliuuringuteks.
Eestis saab ise pöörduda OÜ Mammograaf. Piimanäärmeid kontrollitakse m tsükli 5.-15. päevani.
Suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnvähiga.
G.Litter
www.naistearst.ee