raseduse katkemine? 02.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Olen peadselt 26 aastane ja soov esmakordselt rasestuda. Harmonet võtmise lõpetasin 1 a tagasi. Basaaltemp. mõõtmisel (5 kuud) on näha, et tsükli 12-19päeval tõuseb temp. 37ni, kuid kohe järgmisel päeval ka langeb u36,6. UH on näha et munarakud ei pääse välja.
Arst määras 2 kuuks Duphastoni kuuri, 16-25 päeval 2 tbl päevas. Basaaltempi see ei muutnud, tundsin vaid valu alakõhus.

Nüüd esimene kuu Serophene 5-9 päeval 1 tbl. Basaaltemp tõusis 21 päeval 37ni, siiani kõigub 36,7-37,1 vahel. Nüüd 30 päeval pole päevad alanud (b.temp 37, kaenlaalt mõõtes 36,6). 26-27. tsüklipäeval olid rinnad väga valulikud, kuid 28. päeval valu kadus. (27.päeval trennis ja õhtul tundsin valu kõhus)

Kas tegu võis olla raseduse katkemisega? Kas sellisel juhul peaksin ootama päevi (millal umbes?) või minema arsti juurde (kuna minu arst haige sain teisele arstile aja 1 kuu pärast), kas päevade saabumisel peaksin jätkama Serophene kuuri?

Ja kas minusuguste naiste puhul on suurem tõenäosus riskirasedusele, mida peab rohkem hoidma?
Aitäh, V

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui temperatuur püsib ja menstruatsiooni ei ole,siis tehke rasedustest.Kui menstruatsioon algab,võiks teha serophenega uus ovulatsiooni stimulatsioon,aga võiks alustada varem,seega m.tsükli 3-7 päevani ja m.tsükli 18.päevast lisada juurde duphastoni 10 mg päevas.Minu esialgse arvamuse järgi olete Te päris tavaline ,mitte riskirase.Edu soovides,Maie Väli