ühe rinna suurenemine 27.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mulle tekitab juba mitu kuud muret rindadega seonduv. aprillist alates on rinnad vahelduva aja järel pakitsenud ja väga hellad olnud. tavaliselt ca 1 kuu järjest; aprillis pöördusin ka perearsti poole, sest paremast rinnanibust eritus eritist, vasakuga oli kõik ok! Käisin rindade UH-s, normleid. seega nagu ei tohiks midagi tõsist olla. samas vaevlen ikka veel rindade pakitsemise käes. nüüd on juhtunud selline häiriv muutus, et minu vasak rind on paremast ühe suuruse võrra suuremaks muutunud. (ja ainult vasak pakitseb ja on kõva/prink) pean nüüd parema rinnahoidja sisse 2 padjakest korraga panema, et rinnahoidja normaalselt seljas istuks.kannan A korvi. nüüd aga sobiks vasakule B paremini; see ebaesteetiline rindade suuruse vahe teeb meele kurvaks.
mis ometi toimub? kas rinnad hakkavad veel 22 aastaselt kasvama?- miks siis 1 ainult?

aasta algul lõpetasin pillide võtmise 6 aasta järel. menstruatsioon on siiani edasi regulaarselt käinud.

tänan vastuse eest,
murelik neiu 22

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik Neiu 22!
Loen Teie kirjast, et Teid on küllaldaselt uuritud perearsti poolt ja teostatud samuti rindade ultraheliuuring.
Kui menstruatsioonid on korrapärased ja kaebusi ei ole, siis ei vaja Te praegu mingeid lisauuringuid.
Kui soovite rasestuda ja sünnitada ning ei rasestu regulaarse suguelu korral 1 aasta jooksul, siis on vajalikud süvendatud uuringud.
Suure tõenäosusega tuleb leppida oma anatoomilise iseärasusega, külastada naistearsti 1-2 korda aastas, perearsti 1x 2 aasta jooksul ja ärge unustage hambaarsti 2x aastas.
Pakitsemise vastu aitab uus preparaat Prefemin, mis apteegi käsimüügis ja mida peaksite tarvitama 90 päeva järjest 1 tbl. päevas.
Üks võimalikest põhjustest võis olla antibeebipillide tarvitamine alates 16-eluaastast 6 aasta jooksul.
Kindlasti leevendab olukorda treeningrühmas käimine. Saate treenida "väiksema" rinna lihast raskema hantliga.
Võite nõu pidada plastilise kirurgiga, kui mure segab rahulikku und.
G.Litter
ww.naistearst.ee