tupeseen ja U. parvum 14.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23.a naistrahvas. Hädas olen juba 2 aastat tupeseenega. Ei meenugi väga aega selle perioodi jooksul, kus minul või mu partneril ei oleks kaebusi. Olen mitu korda saanud lokaalset ravi tupeküünalde ja kreemidega. Samuti oleme mõlemad partneriga saanud mitu korda suukaudset ab ravi. (Kõik korrad on olnud paari-kolmapäevane kuur, ravimi nime ei mäleta kahjuks). Samuti on diagnoositud mul U. parvum, mille vastu viimane kord tegime kolmepäevase sumamedi kuuri koos partneriga. Ühesõnaga ma tunnen juba et kõik see värk on täiesti lootusetu. Sest kaebused tulevad ikka ja jälle tagasi ja seda õigepea. See sumamedi viimane kuur ei andnud mulle mingit leevendust. Arst ütles et seent viimane kord näha ei olnud. Leiti ainult U. parvum. Kaebused ei olegi igapäevased, vaid löövad välja iga teatud lühikese aja jooksul. Ja seksuaaleluga on ka kõik juba sassis. Kuna partneril tulevad haigusnähud päeva paari järel peale kaitsmata suguühet ja samuti mulle. Ja nende kaebustega ei ole seksist mingit lusti et järgmine kord proovida. Kondoomi kasutamine pole meile mõlemale väga meeltmööda, nii jääbki seksuaalelu järjest harvemaks, mis omakorda tekitab pinget ja stressi. Ühesõnaga ma ei oska enam midagi teha. Kas tupeseen ja U. parvum jäävadki mind vaevama? Kas kõik need ravimid ongi ainult leevendavad mitte ravivad? Kas põhjust peaks otsima üldse kuskilt mujalt? Äkki tarbima mingeid im.süsteemi tugevdavaid preparaate? Või on lootust neist lahti ka saada? Ja kuidas teie soovitaksite edasi käituda? Kas mees peaks ka meestearsti poole pöörduma?
Lisaks ka seda et võtan ras.vastaseid pille Novynette't, (mille kasutamine viimasel ajal tundub ka mõttetu)

Tänud ette vastuse eest,

Õnnetu

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
mõistan Teie muret ja üritan siinkohal anda mõned soovitused.
1. Antibiootikumid, sealhulgas Sumamed, soodustavad tupe seenpõletikku. Ureaplasma parvumi ravi ei anna sageli efekti (analüüs jääb endiselt positiivseks), sest see tekitaja kuulub enamasti normaalsesse mikrofloorasse. See, et tupeseen ja ureaplasma on probleemiks, näitab, et organismi mikrofloora on häiritud. Organismi mikroobide tasakaalu aitab korrastada Laktoseven, soovitan seda apteegist osta ja kasutada. Kui mingil põhjusel on vajalik antibiootikumidega ravi, kasutage Lactosevenit ravi ajal, et vältida seene aktiveerumist.
Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid (pillid) soodustavad tupeseene teket, aga alternatiivset efektiivset rasestumisvastast vahendit pole pakkuda.
Üheks võimalikest vahenditest on kondoom, kuid nagu kirjast selgub, pole selle kasutamine meeltmööda. Arvan, et ei peaks pillide kasutamisest selle probleemi pärast katkestama.
Üheks tupeseent soodustavaks faktoriks on ka stress ja emotsaionaalne pinge!
Soovitan oma organismi tugevdada: piisav puhkus, tervislik toitumine, sport, vitamiinid, liigse magusa ja alkoholi piiramine jne.
Partneril soovitan pöörduda Meestekliinikusse, kus saab teha kõik vajalikud analüüsid.