Rasestumine ja postinor pillid 13.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23 a vana. 1 augustil hakkasid mul päevad ja ma paigaldasin Novaringi (nagu oli kasutusjuhendis kirjas). 7.päeval ma eemaldasin Novaringi ja 9. päeval läksin naistearsti juurde. Naistearst kirjutas välja tabletid, mis pidid kõik vooluse kiiremini välja tooma. Kokku kestsid päevad 13.päeva.
23.08 oli mul kaitsmata vahekord ja järgmise päeva hommikul, möödas oli maksimum viisteist tundi, võtsin ma postinor pille.
Tsükli vahe on 24-päeva ja ma mõtlesin, et kogu selle novaringi ja muude jamadega jäävad mul lihtsalt päevad hiljemaks.
Alates 09.09 hakkasid mul rinnad valutama ja 12.09 ostin ma 2 rasedustesti (usalda aga kontrolli). Esimese ma tegin kohe õhtul ja see näitas kaks joont, hommikul tegin uue ja see oli samuti positiivne.
Sellel perioodil alates 01.08 olen ma tarvitanud alkoholi ja teinud suitsu.
Kui suur on tõenäosus, et peale postinori kasutamist sünnib normaalne laps ja kuidas mõjuvad alkohol ja suitsu tarbimine nii varajases staadiumis?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Postinori tarvitamine pole näidustus rasesuse katkestamiseks.Pole leitud seost väärarengute tekkes ja postinori kasutamise vahel. Alkohol ja suits loomulikult pole head lapsele. Kui suurelt mõjub see lootele, ei oska õelda. Alkoholi ja suitsu hulk on suhtline ja erinev arusaamine sellest. Kui rasedus kulgeb normaalselt ja pole katkemise ohtu ning raseduse alguses tehtavad uuringud on korras, siis tõenõosus lapse kahjustusest on kaduvväike. Dr Kadastik