Minulett 09.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 33. aastane naine ja alustasin sel suvel Minulett tablettide kasutamist. Lugesin kasutusjuhendilt, et kõhulahtisus võib vähendada rasestumisvastaste ainete toimet. Sellest ka minu mure. Olin viie päeva eest alustanud uut tabletikuuri ja samal päeval peale vahekorda oli mul kõht lahti. Nüüd on möödunud sellest 5 päeva, tabletilehe lõpuni on hetkeseisuga veel 11 päeva. Kas on ohtu, et olen rasestunud või on mu pisikesed "tõmblused" alakõhus ja tihedam urineerimine seotud läheneva menstruatsiooniga? Olen kõik tabletid võtnud korrektselt ja enam-vähem alati kindlal kellaajal (+- 5-10 minutit). Usun, et Teid võib ehmatada selline küsimus minuvanuselt naisterahvalt, aga loodan siiski, et vastate.

Aitäh!
M.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõhulahtisuse korral töenõosus pillide toime vähendamisest ja raseduse tekkes on üsna väike. Samas ei saa ka täit karantiid anda. Võtke pillid edasi tsükli lõpuni ja kui mensest ei tule, siis pöörduge arsti poole või tehke rasedustest. Dr Kadastik