häired rinnas 07.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 71 a. ülekaaluline mammi, 2 last, abielus, kuid seks.elu ei ela juba aastaid. Peale teist last oli ühes rinnas rinnapõletik, mis kordus (millegipärast) aasta pärast. Armid-liited nii rinna all, kui külje peal. See oli üle 30 a tagasi. Seni kõik korras. Nüüd umbes kuu aega tagasi hakkasin tundma selles rinnas imelikku võbinat-värinat, alul aegajalt, nüüd vaikselt kogu aeg. Umbes nagu imetaks last... Täna ka mõned lühikesed valuhood. Mingit tükki rinnast ei leia. Kuna mul on raske suur rind, siis võtsin hiljuti kasutusele uue vormis rinnahoidja. Võibolla traumeeris see? Tegelikult ei teagi, mis kujuga rinnahoidjat vanem inimene peab kandma. Palun, kas see võib olla juba vähja tundemärk?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Igal juhul soovitaks esialgu poorduda naistearsti poole, kes vajadusel annab saatekirja mammograafiasse.Voimalik, et on muutused tekkinud seoses eaga, aga ikkagi soovitaks end kontrollida lasta. Parimate soovidega Dr Kadastik