PAP ja klamüüdia 24.07.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. Galina Litter,

Olen 21.a neiu. hiljuti diagnoositi mul HPV tüvi veel ei tea, lähen uuringule sel nädalal. PAP testi vastus oli PAPII-III ASCUS/HPV/emakakael, siis PAP II/põletik emakakaelakanal. Kasutasin DALACIN küünlaid, ravikuur 3 päeva. Siis kolme kuu pärast pean korduvtesti tegema. Samas aga lasin teha veel paar analüüsi ning selgus, et mul on lisaks klamüüdia. Saan raviks antübiootikud, mis omakorda nõrgendab immuunsüsteemi. Olen suures mures. Teen küll kõike, mis vajalik. Selline küsimus et, kui suur tõenäosus, et ma jälle olen tervis??? Kas on võimalik, et see põletik, mis PAP test näitas,oligi põhjustatud klamüüdiaga? Kas on lootust, et organism ise saab hakkama HPVga, kui hakkan antübiootikuid sööma? Ma lihtsalt koguaeg mõtlen selle peale, ei saa keskenduda teiste asjade peale. Aga ikka sooviksin tõtt teada ning häid soovitusi. ...

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
HPV ja urogenitaalne klamüdioos on 2 erinevat teineteisest sõltumatut haigust.
Urogenitaalne klamüdioos on klassikaline sugulisel teel leviv haigus ja kõik partnerid viimase 2 kuu jooksul allutatakse antibakteriaalsele ravile. Analüüs tuleb korrata 3-4 nädalat peale ravi kõigil ravi saanutel.
HPV ehk inimese papilloomiviirus on viiruslik nakkus, mille ravi hetkel ei ole. Ravida saab emaka kaela põletikke ja muutusi emaka kaelal.
Saate juurde lugeda esilehel olevat e-raamatut sugulisel teel levivatest haigustest.
Soovitused:
-täitke raviarsti korraldusi urogenitaalse klamüdioosi osas
-on ülioluline kontrollanalüüs peale ravi nii Teil kui partneril
-vajalik on PAP testi kordus peale ravi 3-6 kuu järel
-rahunege, mure Teid ei aita, aitab informatsioon raviarstilt ja arsti soovituste järgimine
-kasutage kondoomi seni, kuni kontrollanalüüsid on korras
-kui olete sünnitamata naine, siis külastage naistearsti 2x aastas uuringuteks ja informatsiooniks oma tervise suhtes
G.Litter
www.naistearst.ee