tükiline voolus 24.07.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 19 aastane neiu kasutan juba pool aastat Loette pille ja pikemat aega on juba püsiv partner. Peale päevi hakkas tupest tulema tükilist voolust, millele lisandub ka sügelus tupes ja selle ümbruses ning paistes välissuguelundid. Kas need on mingi haiguse tunnused?
Kaebused on olnud alles 21.07 alates.
Aitähh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kirjelduse ja kaebuste järgi võib öelda, et tegemist on tupe seenpõletikuga. Selle tekkimist soodustavad pillid , kuid praegusel ajal ka näiteks ujumine.
Apteegist on võimalik saada ilma retseptita Clotrimazol-kreemi, mida peaks määrima paar korda päevas tupe sissekäigu piirkonda, see aitab kiiresti tekkinud kihelust leevendada. Samuti saab abi Femigeelist. Kui antud ravimite kasutamine pole piisavat efekti andnud, soovitan pöörduda naistearsti poole.