menstruatsioon ning haavand 10.07.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mõnel korral on mul vahetult enne menstruatsiooni algust tekkinud häbememokkade vahele väike haavand, mis kipitab ning tekitab ebamugavustunnet. haavand on menstruatsiooni lõppedes ka kadunud ning arsti juurde minnes on mul see juba ununenud, eriti kuna see haavand ei teki iga kord. Millest see tuleb? Millega võib olla tegemist? Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Esmalt mõtlen alati tupeseeninfektsiooni ägenemisesele, mis võib vähese ravi või uute kontaktide tõttu sageli korduda või korduda teatud olukordades, näit. menstruatsioon vm. Kui tupeseene haiguse ravimtega kaebused mööduvad, on hästi.
Kui vaatamata tupeseene kombineeritud ravile haavand püsib või kordub, tuleb mõelda genitaalherpesele, sest genitaalherpes on haavandeid põhjustavatest haigustest esikohal. Ravim on olemas ja annab häid ravitulemusi.
Kui haavand ei parane, on vajalikud uuringud süüfilisele.
Oma kogemustele toetudes ja nähes konkreetset haiguspilti, on enamikel juhtudel probleem lahenenud kiiresti.
Nii, et soovitus on tavapärane, broneerige aeg naistearstile või veneroloogile-suguhaiguste arstile, set asjatu muretsemine hävitab isiksust.
Lugege juurde esilehel e-raamtut sugulisel teel levivatest haigustest.
Seni saate kasutada apteegi intiimpesugeeli Lacatcyd ja apteegi käsimüügi seeneravimi kreemi Klotrimasool.
G.Litter
www.naistearst.ee