pillide ja doksütsükliini koosmõju 20.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen kasutanud Triquilar 1,5 aastat. Tsükkel on alati korras olnud. Viimane menses oli korras ei mingeid erisusi. Ainult peale mensest teine nädal hakkas määrima (kuskil nädala). Antibeebipille olen võtnud paalnipäraselt (selles tsükklis 1 tund kõikumist 2 korral). Mulle määrati sellist ravimit nagu doksütsükliin, küll mitte naistehaigustega seonduvalt. Kasutasin raseduse vältimiseks lisaks mitte hormonaalset vahendit ehk kondoomi, see purunes. Kuna antud ravimi võtmise ajal võib pillide mõju olla ebapiisav, võtsin sisse veel täiendavalt Postinor 2-te (36 tundi peale ühet). Nüüd on menstruatsioon hilinenud 5 päeva? Kõik soovitused on teretulnud. Ja nt kui peaks juhtuma et olen siiski lapseootel, siis mis mõju avaldab doksütsükliin lootele?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et menstruatsiooni hilinemine on tingitud Postinor tablettide võtmisest.Suure tõenäosusega algab Teil menstruatsioon alles 10 päeva möödudes.Edu soovides,Maie Väli