beebipillid ja mens.tsükli häire 14.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Mure selline, et olen kasutanud nüüdseks aasta aega Tri-Regoli.Siiani on mens.tsükkel täiesti korras olnud.Nüüd aga 8 päeva enne tablettide lõppemist algasid aga päevad ja on nüüdseks ka 8 päeva kestnud.Tavaliselt mul 5 päevased vereeritused.Vereeritus hetkel suht tugev mitte nii nagu tavaliselt.Et siis millest see võib tingitud olla selline tsüklihäire?Kuidas ma peaks edaspidi siis neid tablette võtma kui üldse peaks...?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Tri-Regoliga kui kolmefaasilise pilliga ei esine tavaliselt sedalaadi veritsusi. Põhjuseks võib olla kas ununenud pill tsükli jooksul, mingite ravimite kasutamine(näit. antibiootikumid), stress, dieet jm. Arvan, et vahetama pille ei peaks. Jätkata pillidega oleks kaks varianti: kas katkestada, oodata ära uue menstruatsiooni 1.päev ja alustada uuesti või jätkata vaatamata veritsusest tavapärse skeemi järgi. Tsükkel peaks paika minema 2 kuu jooksul.