lastetuse probleem 11.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!olen kaitsmata vahekorras olnud 3.a ja ei ole rasedaks jäänud.viimati käisin naistearstil aasta tagasi tavapärasel kontrollil ja kõik proovid olid korras.mees on käinud ka kontrollis ja ka temal on kõik korras.menstruatsioon käib korrapäraselt ja mingeid kaebusi ei ole.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui m.tsükkel on täiesti regulaarne,siis võiks kontrollida,kas ovulatsiooni ikka toimub.Selleks saate osta apteegi käsimüügist ovulatsioonitestid,ning m.tsükli 11-15 m.tsükli päeva hommikul määrata hommikuses esimeses uriinis,kas ovulatsioon toimub.Karbis on sees ka õpetus.Põhimõte seisneb selles,et kui tumedale testribale ilmub kõrvale veelgi tugevam joon,toimub LH voog hüpofüüsi eessagarast ja 36 tunni jooksul olete Te kõige viljastumisvõimelisem.hoidke need testribad alles ja tulge vastuvõtule.Tervitades,Maie Väli