Kehakaal tõuseb 24.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen terve elu olnud umbes 52-kg raskune. Viimase kahe aastaga olen juurde võtnud 10 kg, neist 5 kg kahe viimase kuuga. Mul on ka tunne, nagu oleks jalad ja käed veidi turses, igatahes sõrmused sõrme ei mahu, kuigi sõrmed ei paista välja jämedad. Umbes 10 kuud olen võtnud Marveloni tablette. Loobusin ka 1 kuu tagasi suitsetamisest. Tuju on kogu aeg kehv, ärritun kergesti, aga see võib ka olla suitsetamisest loobumise tõttu. Söögiisu ei ole samas suur, saiakesi ja komme väldin, vahel harva siiski luban mõne. Peale teise lapse sündi ca 4 aastat tagasi oli kilpnäärme alatalitlus, siis ka kaal ei alanenud ja menstruatsiooni ei tulnud. Võtsin arsti ettekirjutusel 1 karbitäie L-Thyroxin tablette ( 0,5 päevas, vist oli selline nimi ja vist 40 tk karbis ), siis läks kaal normi ja menses ka. Rohkem ei pidanud tablette võtma, aga kilpnäärme uurimiseks analüüsi ka ei võetud. Millegipärast on mul tunne, et see kilpnääre ikka ühest karbitäiest tablettidest ei paranenud. Mida nüüd teha? Kas peaksin uuesti endokrinoloogi jutule minema? Kilpnäärmeprobleeme on ka mu emal ( tal on tugev ületalitlus, saab ravi ), kas võib oletada, et need mured on päritavad?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Peate kindlasti minema endokrinoloogi konsultatsioonile,kaebuste järgi tundub küll,et tegemist on hüpotüreoosiga.Ka ei ole võimalik hüpotüreoosi välja ravida,vaid mingi türeoidiinidoos peaks Teile ikka raviks olema.Ja kindlasti on vaja kontrollida ka ainevahetust. Edu soovides,Maie Väli.