kõhuvalud 13.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
tahtsin küsida kõhuvalude asjus. nimelt hakkasid pidevad tugevad kõhuvalud rasedusega. aegajalt esines kerget verejooksu. sünnitusel olid samuti puhkuseta pidevad valud kuid õigeid kokkutõmbeid polnud. lõpuks tehti epituraal. ja ämmaemandad pressisid lapse välja. veidi peale sünnitust hakkasid valud uuesti. mõni üksik päev on ilma valudeta, enamasti valutab. nüüd oli veel nii, et kaheksa päeva peale menstruatsiooni alga uuesti verejooks. ultraheli on mulle tehtud. oli korras ja põletikku veri ka ei näidanud. pärnu arstid ei tea arvata mis võiks viga olla. hetkel toidan veel mõned korrad päevas rinnaga.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teie kõhuvalude pikaajalisus on minule ka probleemiks.Esmamulje oli küll,et tegemist võiks olla seesmiste suguelundite põletikuga.Samas Te kirjutasite,et veri põletikku ei näidanud.Paluge oma günekoloogil teha endomeetriumi biopsia.See on vajalik kaasneva võimaliku endometriidi diagnostikaks.Endomeetriumi biopsiat tehakse lokaalanesteesias ja ambulatoorselt. Edu soovides,Maie Väli