voolus 30.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure. Käisin 4 nädalat tagasi naistearstil, kaebusteks oli väike voolus (kollakas/valkjas) ja kipitus tupes - kõik analüüsid olid OK.
16.01 lõpetasin Logesti võtmise - soov rasestuda. Kõik tundus peale seda korras olema (voolust ega kipitust polnud), kuid viimasel nädalal on tekkinud imelik rohke voolus - valge, natuke klimpjas, ilma tugeva lõhnata.

Kas on muretsemiseks põhjust? Kas peaksin kasutama intiimpesuvahendeid?

Samas palun rääkige võhikule tupeseenest. Kuidas seda iseendal ära tunda?

Tänud!
25a neiu

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi Teil ongi tupeseen.Nii rasedus kui ka rasedusvastaste tablettide kasutamine soodustavad pärmseene esinemist.Intiimpesuvahenditest soovitan kasutada apteegivõrgus müüdavat dr.Wolfi Dercome Femmet.Samuti on jaanuarikuust apteegi käsimüügis 1 % klotrimasoolkreem,mis sobib väga hästi ka tupesiseseks manustamiseks. Edu soovides,Maie Väli