kurgumandli põletik ja rasedus 25.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Kui naisel on krooniline kurgumandlite põletik, siis kuidas see võib mõjutada rasedust? Kui mandleid on vaja lõigata, siis kas seda peaks tegema enne rasedaks jäämist või pärast sünnitust. Kui enne, siis kui palju peab mööduma operatsioonist aega, et tohiks rasedaks jääda. Kui kurgumandleid peaks lõikama pärast sünnitust, siis kui palju aega peab sünnitusest möödas olema, et tohiks lõigata.

Ette tänades

Kaido

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil on probleem kurgumandlitega ja need vajavad opereerimist, siis soovitaks seda teha ikka enne sünnitust. Peale sünnitust ei tohiks seda teha vähemalt esimese 6 nädala jooksul. Samas on teil siis ju lapsega tegemist ja pole aega iseendaga niipalju tegeleda. Kui te teete opi enna rasestumist, siis võiks ikka paar kuud jätta aega kuni kosute lõplikult enne kui rasestute. Primate soovidega Ülle Kadastik