Jeanine pillid 16.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kas Jeanine hormoontablette võib võtta mitu kuud järjest nädalasi vahesid pidamata (minu günekoloog arvas, et võib, aga sooviks veel teist arvamust)?
Ega nende järjest võtmine ei tekita tervisele mingeid lisariske? Olen 41-aastane naine, ei suitseta, aga vahel vererõhk kõigub (alumine rõhk vahel 100, ülemine korras).
Kui ühe tabletilehe lõpetan, on paar päeva enne veritsuse teket tugev peavalu ja iiveldus, on see normaalne? Seepärast ei tahagi eriti neid vahesid jätta, sest halb enesetunne segab tööl. Samas on Jeanine tabletid mul näonaha aknest terveks teinud ja neist loobuda ei tahaks.
Ja veel - kui jätta tabletilehest kaks viimast tabletti võtmata, kas siis algab veritsus ka kaks päeva varem?
Ette tänades,

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Üldiselt kui te ei soovi menstrueerida, siis võib võtta pidevalt pille vahet tegemata. Samas ei tohiks vahe olla üle 1/2 aasta. Üldiselt soovitaks isegi vahesid teha 3 kuu tagant. Kui teil midagi halba ei ole, siis võitegi pille kasutada sellise skeemi järgi. Kui tabletilehelt jätta kaks viimast pilli ära näiteks, siis menses tulebki varem.(reeglina paari päeva jooksul.) Kui jätate näiteks 5 viimast tabletti ära, siis menses tuleb jällegi varem mõned päevad peale pillide jätmist. See, et teil enne veritsust tekib halb enesestunne, võib esineda ja seetõttu võite proovida pideva skeemina pillide võtmist. Kui teil tekivad peavalud pillide ajal või kui vereõhuga tekivad probleemid, siis peate pillid ära jätma. Kõike head soovides Dr Ülle Kadastik