Tupe- või välisgenitaalide põletik? 27.12.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem järgmine: u nädal aega tagasi tekkis tuppe piirkonnas sügelus, mis kestab siiani ning algul hakkas ka erituma valgevoolust, mis oli tükkis ja väga paks, nüüd on see lakkanud. Samas esineb ka kipitustunne, ebamugavus urineerimisel ning vahekorda astuda on lausa võimatu - tekib põletav tunne. Väiksed häbememokad punetavad ning on natukene paistes. Nüüd on ilmunud ka suurtele häbememokkadele pikk haav. Panin küll kohe artsti juurde aja kinni, kuid see on alles kahe nädala pärast. Kas võib olla tegemist põletikuga ja kuidas oleks selle eest võimalik käepäraste vahenditega hoolt kanda? Või kas on võimalik käsimüügist osta mingisugust ravimit?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tõenäoliselt on teil tegemist tupeseenega. Tupeseene preparaate saab osta ainult retseptiga, seega oleks õigem ikkagi sattuda arsti juurde. Perearst saab ka sellega suurepäraselt hakkama, sinna ehk pääsete kiiremini. Erakliinikusse(günekoloogia) on vastuvõtud ka vabamad. Käsimüügist võib pisut parandada Femigel. Parimate soovidega dr Kadastik