urea- ja mükoplasmoos 08.12.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur mure seoses selle urea- ja mükoplasmoosiga. Mees käis hiljuti meestearstil ja tal avastati see haigus. Järelikult on ta selle saanud minult või siis enne mind (kax aastat tagasi) kellegilt teiselt, sest minu teada on see haigus naiseorganismis. Olen ka lugenud, et pikalt ravimata jäänud ureaplasmoos põhjustab lastetust ja nyyd mul ongi tohutu mure, et äkki ma siis enam ei saagi lapsi, kui see haigus on mul olnud juba mitmeid aastaid äkki? Olen kyll regulaarselt käinud naistearstil ja analyysid on alati olnud korras, sealhulgas suguhaiguste proovid. Kevadel olid mul alakõhuvalud kerged, mistõttu saadeti mind ultrahelisse, kuid ka see pilt oli korras. Kõhuvalud on mul ausalt öeldes siiani nõrgalt tunda aegajalt, aga olen seda alati seostanud pillidega (võtan Jeaninet natuke yle poole aasta). Ma polex osanud kartagi, et hoopis midagi tõsisemat võib olla. Olen olnud hädas vaid seenega ja korra ravinud vaginoosi. Aga sellest ureaplasmoosist ma kuulen nyyd ausalt öeldes esimest korda, kust ma olexin pidanud teadma selle kohta analyyse võtta??? Kas ma pean siis alati kontrollis käies ytlem aarstile et võtke mult nyyd see ja see analyys??? Ma olen koguaeg arvanud, et naisetarst võtab ise vajalikud proovid ja kui ma olen öelnd, et võtke kõik analyysid mis võtta annab, siis olen arvanud et seda on ka tehtud...aga kuidas nyyd selline asi siis välja saab tulla? Ja kas ma olen nyyd lastetu??? (infox veel niipalju et olen 21, aborte ega synnitanud ei ole)ja ma ei saa ju nii kiiresti nyyd kohe jälle arstile aega, et see välja ravida, esimesed ajad on alles jaanuari lõpus:(((

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie kirjas väljendub Teie mure, ärevus ja hirm.
On leitud, et NORMAALSETEST TERVETEST naistest kannab 60% genitaaltraktis Ureaplasma urealyticumi ja 20% Mycoplsama hominis`t.
Kindlasti soovite olla normaalne ja terve.
Meeste puhul on mükoplasmooside osa haigustekitajana diskuteeritav.
Üldjuhul ei ole vajalikud uuringud mükoplasmoosidele naistel, küll aga viljatu paarisuhte puhul, need uuringud on ka väga kallid. Kui Te ei rasestu ~1 aasta jooksul, siis pöördute viljatu paarisuhte kaebusega naistearstile ja siis Teile tehakse vajalikud põletiku-uuringud.
Palun lugege esilehel e-raamatut sugulisel teel levivatest haigustest.
Omal soovil ja ise tasudes 179.- x 5 = 895.-, on võimalik alati võtta need proovid, aga mida Te hakkasite selle teadmisega praegu peale.
Tarvitage antibeebipille seni, kui Teil tekib soov rasestuda.
G.Litter
www.naistearst.ee