Imelik verejooks 04.12.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17 aastane tüdruk ja kasutan suukaudseid rasestumisvastaseid ravimeid (Lorette).Ei ole elanud suguelu. Viimased kaks kuud on nädal enne tablettide lõppu hakkand mul verejooks,eelmine kord polnud nii hull, aga see kord on selline erpunane verejooks,eelmine kord käisin arsti juures,tehti ultraheli,kuid midagi ei leitud.Aga siiski see pole juu normaalne kui tableti võtmise ajal selline erepuanane verejooks on,peale selle on samal ajal alakõhus ka valud. Üldse olen kasutanud pille 4 kuud ja kaks esimest kuud oli kõik normaalne.Peale tabletilehe lõppu tuleb ka veel vaheveritsus.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Loette pakend sisaldab 21 roosat toimeainega tabletti ja 7 ilma toimeaineta tabletti ja läbimurdeverejooks algabki Teil kohe siis,kui toimeainega tabletid on tarvitatud.Kui Teid häirib see,et valgete tablettide tarvitamise ajal on vereeritus,siis paluge arstil välja kirjutada mingit teist ravimit,kus pakendis on ainult 21 tabletti.Ilmselt on ravim Teile välja kirjutatud akne tõttu,sest muidu puudub Teil vajadus kasutada rasedusvastaseid tablette.Võiksite proovida kas Jeanine või Harmonetti.Edu soovides,Maie Väli