Kas on võimalik mitte saada nakkust, kui...? 24.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et naine ei saa nakkust, kui partneril oli klamüüdia ja trihhomonoos???
2 kuu jooksul ei kasutatud kaitsevahendeid, samas olid mehel ägedad põletikulised tunnused. Kas kiirtestiga saadud vastust võib usaldada?(2001.a.)
Kas järgmised määratud ravimid ravivad kirjeldatud haigust: Fasigin- tabletid, Nystafini- tabletid, lokaalne ravi: Chlihexidini 0,02-20 tilka 2*päevas (1 kuu). Diagnoos oli: Prostatitis chlamydiose et trichomonalis [Mixt- infectio].Vhigozoospermil. Naisele määrati ravim: Cefazolini, kuigi analüüsid ei näidanud naisel nakkust.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Meditsiinis on kõik võimalik, sest tegemist on ainulaadsete kordumatute bioloogiliste olenditega.
Kiirtestid ei ole väga kindlad. Ning ka negatiivne analüüsi vastus vajab kaebuste püsimisel kordamist. Kaasajal kasutatakse kvaliteetsetes raviasutustes vaid DNA ehk PCR metoodikal põhinevaid uuringumeetodeid.
Teie poolt nimetatud ravimid on leebelt öeldes vanamoodsad, ka ravimeetodid jäävad kaugesse "vene" aega.
Suguhaiguste puhul allutatakse ravile kõik partnerid viimase 60 päeva jooksul, analüüsid enne ravi ei ole vajalikud, kuid ka negatiivsete analüüside puhul on ravi ülioluline.
Soovitan Teil korrata analüüsid suguhaigustele 3 nädalat peale ravi lõppu DNA meetodikaga.
Mees võiks teiseselt konsulteerida meestearst dr.Punabiga või dr.Vihljajeviga.
G.Litter
www.naistearst.ee