Loette tabletid 22.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ! Olen 24-aastane püsisuhtes neiu. Kuna näol ja seljal esineb kohati vistrikke, lasin arstil määrata mulle komineeritud pillid, nimelt LOETTE. Alustasin 8 päeva tagasi ja siiamaani tuleb mul pruunikat voolust. Tavaliselt ( kui ma ei kasutanud pille), kestis menstruatsioon 3-4 päeva. Nüüd, aga määrib 8-ndat päeva. Lisaks on suurenenud söögiisu, kuid sööma hakates tekib iiveldus. Ja vistrikkudele pole nende 8 päeva jooksul ka mingit abi olnud. Kas peaksin loobuma nende tablettide kasutamises?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Esimesed kaks -kolm kuud võivad olla sellised kaebused. Määrimine väheneb siiski sageli juba teise kuu ajal. Hiljem määrimine kaob. Vistrikke osas on antud pillid väga sobilikud. Loomulikult ei teki oodatut tulemust 8 päeva peale pillide alustamist. Kaaluiivet üldiselt antud pillide osas ei täheldata. Märkusena, et pikad määrimised või vahemäärimised esinevad enamus pillide ajal just nende alustamisel, seega ärge heitke meelt. Pille võtke ikka skeemi järgi ja vahele jätta ei tohi ühtegi päeva.(lugege infolehte!) Dr kadastik