peaaegu veretud päevad 30.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
pool aastat tagasi lõpetasin beebipillide võtmise. Esimesel 4 kuul käisid päevad kenasti (tsükkel täpselt 27 päeva ja ka muidu kõik tavaline), eelmisel kuul kestsid vaid 2 päeva, sel kuul saabusid 8 päeva (!) hiljem ning tundub, et piirduvad taas paari päevaga:( Olen väga murelik, sest kunagi varem (ka enne pillide võtmist) selliseid probleeme pole olnud. Kas peaksin pöörduma arsti poole ja mis võiks olla selliste nähtude põhjusteks?? Kas siin võib olla seos ka liigmadala hemoglobiiniga (ka see on mul varem olnud normaalne, kuna olen olnud doonor jne). Olgu lisatud, et olen 20.-te keskpaigas.
Suur tänu ette vastuse ees.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale pillidega lõpetamist taastub tavapärane tsükkel. Kui tsükkel oli enne pillidega alustamist korrapärane, siis on tsükkel regulaarne ka kohe peale pillidega lõpetamist. Kui esines ka varem tsükli kõikumisi, võib sama juhtuda ka peale pillidega lõpetamist. Tsükli kõikumisi võib põhjustada ka ülemäärane emotsionaalne pinge ja stress, kehakaalu kõikumine, reisimine jm.
Juhul kui vereeritus on ebakorrapärane ja väga vähene, soovitan teha rasedustesti.
Madal hemoglobiini tase tsüklit ei mõjuta- vastupidi, vererohked menstruatsioonid viivad hemoglobiini taseme veres alla.