põletik 17.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale polüübi välja puhastamist, et rasestuda, tekkis emaka ja munajuhade põletik. Esialgu raviti 5 päeva doksütsükliiniga 100 mg tablettidega (10 tabletti). Põletik tundus mööduvat, kuid päev enne menstruatsiooni algas põletik uuesti, ägedamalt kui enne. Sain raviks 10 päeva doksütsükliini (20 tabletti) ja 7 päeva metrodidasooli (20 tabletti, 500 mg). Selle ravi lõpuks on põletik vaibunud, kuid munajuhad valutavad. Momendil eriskummalist voolust ei ole. Praegu tarvitan ainult ibuprofeni. Kahtlustan, et doksütsükliini ravi ei mõjunud, kuna olin tetratsükliine varem akne raviks tarvitanud.
Kas Teie soovitaksite palun peale sellist ravikuuri mõnda teist antibiootikumi ja kui kauaks? Leian, et mind aitab, kui raviarstilt kohe spetsiifilist abi oskan küsida. Kardan, et põletik on muutunud krooniliseks ja ägneb jälle menstruatsiooni ajal.

Aitäh

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Olete saanud korraliku amtibakteriaalse ravi kuuri. Ilma analüüsideta (mis näitaks, et Teil on ikkagi pisik, mis ravile ei allunud) ei julge küll uut antibiootikumi kuuri soovitada. Kui Teie põletik oli tingitud sugulisel teel levivast pisikust , on vajalik, et ravi teeks ka Teie partner. Soovitan teha ka ultraheli uuringu. On võimalik, et munajuhade põletiku tagajärel on munajuhad sulgunud ja vedelikuga täitunud. See võib olla üks võimalik kõhuvalu põhjus. Samuti on nii võimalik hinnata munasarjade struktuuri.
Edu Teile soovides Aire Sekavin