kas seenhaigus? 06.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tupeseenest on küll eelnevalt üsna palju juttu olnud, seega vabandan, et ikka ja jälle sama teemat puudutan, kuid siiski tahaks teada, kas minu kohta samad nõuanded kehtivad, mis teistele....ja milles üldse asi....

Nimelt on mul valgevoolus limajas ja esineb aeg-ajalt limaseid tükke pesukaitsel....voolus ise on värvitu ja lõhnatu, ka hulk pole suurenenud, pigem vähenenud.... muret teevad just need tükikesed...ka sügelust pole, nagu siin eelnevalt on kurdetud...kas see võib olla tupeseen? Menstruatsioon on korrapärane ja normaalne, tablettide võtmise lõpetasin paar kuud tagasi.

Mäletan, et paar aastat tagasi väga stressirohkel ajal esines ka sügelust ja kohupiimalaadseid tükikesi, kuid see möödus iseenesest....hiljem olen teada saanud, et see võis olla tupeseen...
kas see võis nüüd tagasi tulla?

Kas on hädavajalik minna arstile või saab seda käsimüügiravimite või muude
meetoditega ise ravida?

Kas need tükid võivad olla tampoonide kasutamisest või on see allergiline reaktsioon milllelegi? Kannan enamalt jaolt sünteetilist pesu, pesen püksikesi pesuseebiga ja intiimpesuvahendit ei kasuta...

Kas see võib nakkuda ka voodipartnerile?

Ette tänades ja jõudu ning jaksu soovides,

neiu(22)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
Esmalt füsioloogiast: tupevoolus esineb kõigil fertiilses eas (munasarjade töötamise ajal) naistel, nagu on kõigil sülg suus. S.t., et voolus peab olema, tal on rida põletike vastaseid ja suguelu soodustavaid funktsioone. Voolus kaob siis, kui munasarjad ~51-aastaselt lõpetavad oma töö, siis ravime patsientidel tupekuivust.
Kuid tupevoolus ei tohiks Teile põhjustada kaebusi: kihelus, kipitus, määriv voolus, halvalõhnaline voolus, sühgelus välisgenitaalidel jpm. Siis oleks vajalik kliiniliselt patsienti uurida.
Kui Te kasutate intiimpesuks apteegi intiimseepi Lactacyd või Dercome Femme 1-2 korda ööpäevas, vahetate iga päev aluspükse ja Teil ei ole eelpool nimetetud kaebusi, siis Te ravi ei vaja.
Tampoone tuleks kasutada vaid siis, kui selleks on erivajadus: treening, võistlus, ujumine vm.
Suguhaiguste välistamiseks on võimalik teha tasulised uuringud omal soovil.
G.Litter
www.naistearst.ee