Naistehaigus 19.07.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minu nimi on Sirje, olen 37.aastane. 2 tütart, raseduse ajal probleeme polnud. Abielus.
Mure on järgmine:(sellel ajal kõikus menstruatsioon) aasta tagasi avastati
pärmseen (tupest vohas valget vedelikku tükkidena, tekitas ebameeldivat lõhna, suhu tuli ebameeldiv maitse, silmad kipitasid, selg valutas), haigus oli mul kestnud juba 1,5 - 2 aastat. Arst ütles, et see on tekkinud stessist ja närvi pingest. See on minu jaoks täitsa loogiline, sest sellel ajal oli aeg minul väga pingeline ja kogu aeg olin stressis.(kahjuks ei saa arstilt haiguse kaarti, et täpsemaid andmieid öelda).
Mulle määrati küünlad, mis tõesti aitasid. Läks kuu, kõik on jälle tagasi tulnud, peale valge vooluse(vahest küll tuleb,tekitab ebameeldivat lõhna, kuid ilma tükkideta). Selg(eriti alt poolt) valutab, kõhus on tihti valud , suhu tuleb ebameeldiv maitse, silmad kipitavad, kogu aeg on väsimus, viimasel ajal lööb valu ka jalga ja minu tähelepanekute järgi hakkavad need tunnused just peale menstruatsiooni(hetkel on menst. korrapärane), kestavad kuskil 2 nädalat.Arst soovitas kasutada polygynax küünlaid-olen proovinud, kui kasutan hakkab tupest tulema järgmine päev limast roosakat vedelikku (on see normaalne?). Olen käinud kahes kohas günekoloogilistel uuringutel. Tartus, kus võeti proovid ja tehti ultraheli, kõik korras. Oma kohaliku arsti juures Jõhvis, kus samuti kõik korras.
Eelmin kuu käisin SA TÜ Kliinikumis kompuutertomograafilisel uuringul( neuroloogi juures ), kus küsiti, kas olen käinud günekoloogi juures (leiti metalltihe varjustus??)(oma arsti juurde on number alles septembriks, samas tema ei usu et see võib olla seotud günekoloogiliselt).On tehtud kõik sise- organite ultrahelid, korras. Olen nõutu. Ise arvan, et kui see kesti nii kaua(umbes 2a), kas on võimalik et haigus on muutunud krooniliseks, kas on võimalik seda välja ravida. Tuleksi konsuldatsioonile, kui võimalik.
Tänades Sirje

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Sirje!
Loen Teie kirjast, et kui Teil olid kaebused, siis ..." sellel ajal oli aeg minul väga pingeline ja kogu aeg olin stressis". Teil on õigus, stressis organism ei tule toime probleemidega, mida terve organism ise reguleerib: tupeseen, seenenakkus mujal, ka suus ja soolestikus, bakteriaalne vaginoos jm. Lisaks olid Teil menstruaaltsükli häired, mis viitavad hormonaalsetele muutustele ja tekitavad mitmeid kaebusi.
Teatavasti tupevoolus muutub menstruaaltsükli jooksul, peale vahekorda, peale menstruatsiooni, peale ravimite tarvitamist jm. Ebameeldiva lõhnaga voolus võib viidata bakteriaalsele vaginoosile. Polygynax ei ole enam regiastreeritud ravim ja seda ei ole (ametlikult) müügivõrgus.
Seeninfektsiooni on võimalik ravida pidevalt kaasaegsete suukaudsete ravimitega. Konsultatsioonile võite tulla, paluge kompuutertomograafilise uuringu vastuse jt. koopiad kaasa.
Soovitused:
-Teie tupeseene haiguse ägenemine on ju aeg-ajalt möödunud, kasutage biojogurtitooteid, rohkelt vedelikku, piirake magusat, lahendage stressi tekitavad olukorrad, kandke puuvillast pesu, kasutage naturaalseid pesukaitseid, vältige tupetampoonide kasutamist, leidke allikad, mis Teid rõõmustavad ja teevad õnnelikuks jpm.
Teie elukvaliteet ja enesetunnne on Teie kätes.
-helistage mulle alates 25.07 kella 14-15 vahel, registreerin Teid eravastuvõtule, kuna olete Ida Virumaalt, soovitavad oleksid analüüside ja uuringute vastute koopiad sellest aastast
-kui alakõhuvalu on kestnud üle 6 kuu ja põhjus jääb ebaselgeks, siis pakume patsinedile laparoskoopilist uuringut, mis on valikuuring väikese vaagna probleemide korral. Sageli on ravi peale seda teiste preparaatidega ja pikk.
Jääb mulje, et Teil ei ole mingit tõsist avastamata kaasasündinud väärarendit ega ka kasvajat ega ägedat haigust, seetõttu ei peaks Te väga üle muretsema. Rõõmustage ilusa suve üle ja lootke, et kõik saab korda, kui ikka ise väga soovite ja teete arstiga koostööd.
Helistage 6014331 kell 14-15.
Lugege juurde sisestades avalehel otsingusse tupeseen, bakteriaalne vaginoos, tupepõletik, voolus, alakõhuvalu jm.
G.Litter
www.naistearst.ee