Orgasmi saamine 08.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18-aastane neiu, süütuse kaoasin aasta tagasi ja praegu elan koos sama partneriga. Enne süütuse kaotamist olin pidevalt lasknud endale suuseksi teha ja ennast ka ise rahuldanud ning alati sain orgasmi, mis oli väga nauditav. Seksimise alguskuudel õnnestus lihtsalt orgasmi saada ka nn misjonäriasendis, aga teistes asendites mitte. Nüüd aga on mul viimased paar-kolm kuud orgasmi saamine raskendatud olnud. Saan selle ainult suuseksi ajal ja siis ka alles pärast seda, kui partner on minuga kuskil 15-20 minutit tegelenud ja alti ei saa siis ka. See on väga häiriv ja vastik. Hakkasin pool aastat tagasi kasutama rasedusvastaseid tablette, kas sellel võib mingi seos olla? Või on see kõik rohkem ikka minu mõtteviisiga seotud.Tahan nii väga ruttu rahuldust saada ja kui ei ole kiiresti saanud, siis hakkan kartma, et ei saagi ja muutun seetõttu närviliseks ja koondan kõik oma tähelepanu sellele kõrgpunktile, mis siis tavaliselt üldse ei saabugi. Olen kuulnud, et need, kes end ise rahuldanud või suuseksiga harjunud, ei saagi nii lihtsalt orgasmi, ilma et kliitorit stimuleeritaks. Ma tahaks teistes asendites ikka ka, sest kogu aeg ju suuseksi ka teha ei taha. Partner on mul väga hea ja mõistev. Mida saaksin või saaksime ette võtta?

Maris.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere !

On meeldiv, et Teil on partneriga head suhted. Teil on õigus, see võib olla mõtteviisiga seotud. Seksoloogid on öelnud, et tähtsaim on aju.

Tundub, et Teie ootused on ülimalt kõrged. Teil on positiivne kogemus olemas.

Naistearstina ütlen ikka patsientidele:"Naistearstide missiooniks on, et terve naine sünnitaks terve lapse!".

Seksoloogid, lugedes meile loenguid, on alati rõhutanud head partnersuhet.

Seetõttu mõelge endale selgeks, mis on kõige tähtsam. Loodan, et Teie suhtes ei ole vägivalda, ettekirjutusi, võrdlusi teistega.

Nautige partnersuhet, teineteist, mõelge positiivselt ja ärge püüdke kogu elu elada kohe ja korraga. On oluline koos areneda ja õppida.

Kui olete endiselt mures, võite pöörduda Arstlikku Perekonnanõuandlasse seksoloogi poole.

Naistearst G.Litter