hormoonid 20.06.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27-aastane naine ning suur soov on rasestuda. Kahjuks pole see 10 kuu jooksul õnnestunud (eelnevalt kasutasin aasta tablette Jeanine, enne tabl. spiraali). Minu vereproov tsükli 7. päeval näitas järgmist: TSH 3,340 mU/L; fT3 3,6pmol/l; fT4 15,80 pmol/L; FSH 8,6IU/L; LH 6,2 IU/L; progesteroon1,300 nmol/L; prolaktiin 769,0 mU/L; testosteroon 3,00*mol/L; DHEAS 5,8*mol/L. Günekoloog, kelle juures käisin, väidab, et kõik on korras ja et titt tuleb. Ise ma veidi kahtlen, sest enesetunne pole ov ajal hea - siis on süda paha. Juukseid pean pesema iga päev ja kipuvad välja langema, higi lõhn on "võõras". Ov testi järgi on ovulatsioonist järgmise menstruatsioonini vaid 8 päeva. Varemalt olen olnud terve tüdruk, põletikke pole olnud, küll aga üks abort (5 aastat tagasi).
Soovin teada, milline on Teie arvamus.
Olen üsna murelik, sest olen esimese lapse sünnitamist väga kaua edasi lükanud - tahaksin endast kõik anda, et tita saaks sündida.
Ette tänades
Kai

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. I faasi hormoonid on korras. Samas teostatud kollaskeha hormoon I faasis määratuna ei näita midagi . Selle hormoon peab tegema tsükli II faasis.o 21-25päeval. Sageli on tegemist kollaskeha puudulikkusega(progesteroon), seda saab ravida. Kui te ütlete, et teil on ov testi järgi ainult 8 päeva teist tsükli poolt, siis saakski kahtlustada kollaskeha puudulikkust. Soovitaks teha seega progesterooni määramist õigel päeval ja tõenäolislet vajate pist ravi, mida määrab günekolooog. Ususn, et selle ravi foonil rasestute. Oluline on alati paralleelselt uurida ka mehe spermat. Võib-olla ka mehe probleem. Dr Kadastik