mükoplasma ja ureaplasma 20.06.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem seisnebki nendes kahes bakteris. Olen alates jaanuari kuust kimpus nendega, sümptomiteks valu alakõhus, valulik urineerimine, pidev kipitus. Seksuaalvahekorrad valulikud. Olen ravinud doxycycliniga 7 päeva, kuu aja möödudes Sumamediga, seejärel uuesti doxycyclin 10 päeva. korduvanalüüsid positiivsed mõlema bakteri suhtes. Ka partneril ureaplasma endiselt alles. Kasutame alati kondoomi. Pesen ennast ainult dercome femmega, lisaks söön piimhappebaktereid (lactoseven), vitamiine. Ei võta antibeebipille, ei suitseta. kas sellest haigusest on üldse võimalik vabaneda? peale viimast antibiootikumi kuuri tundus asi veel hullem kui enne. Ei suuda elada pideva kipitus ja põletustundega, suguelu on hoopiski piinarikas. Kas on veel teisi antibiootikume, mida kasutatakse raviks, kas peaksin tegema pikema kuuri? On mul vaja äkki teisi uuringuid lisaks (ultraheli, kolposkoopia vm).Kas mul peale neid kroonilisi põletikke lapsi on veel võimalik saada (rasedusi pole varem olnud). Palun nõu!
Neiu (25 a.)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
Tegemist on tingimispatogeensete tekitajatega - plasmadega, mis enamjaolt kuuluvad normaalsesse mikrofloorasse.
Teie kirjast jääb mulje, et nende korduvate antibiootikumide kuuride järgselt võiks olla tegemist ägeneva tupe (ka soolestiku ja suuõõne) seenpõletikuga.
Nõustun dr. Airi Põdraga, kes on kirjutanud patsiendi info sugulisel teel levivatest haigustest, mis on ka portaali esilehel e-raamatu nime all.
...On leitud, et normaalsetest tervetest naistest kannab 60% genitaaltraktis Ureaplasma urealyticum'i ja 20 % Mycoplasma hominis't....
Neid ei pea alati ravima. Ravima peab neid siis, kui tegemist viljatusega ja muid põhjusi ei ole leitud. Ikka vana hea tõde, tugev ja terve organism saab ise mõnedest (tingimis)patogeenidest jagu.
Toitumine, puhkamine, hea paarisuhe on olulised.
Ehk vajaksite teisest nõustamist?
Siis oleksid olulised analüüside koopiad.
Puhake, nautige elu, ärge mõelge, et olete üks väga haige ja väga suurte põletike all kannatav noor naine. Ehk see ei ole nii?
G.Litter
www.naistearst.ee