Femisoja toime 17.05.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

palun infot,mis vahe on Femisoja berry,Femisoja plusi ja Femisojal
mul on seitse aastat tagasi opereeritud emakas ja munasarjad
sünteetilisi hormoone ma ei kasuta kuna need mulle ei sobinud
nüüd soovitati hakata tarbima Femisojat
milline neist sobiks mulle kõige paremini-erilisi kaebusi mul ei ole,küll olen tihti närviline ja on märgatavalt langenud libiido
arsti poole pöördusin seoses tupekuivuse ja suguühte valulikkuse pärast
kas Femisojal on ka libiidole toime?
kui kaua võib teda tarbida ja ka ei tekita ta kõhulahtisust?
olen 51 aastane

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõik need preparadid sisaldavad femosojat ja samas annuses. Femisoja berry on kirsimaitseline (lisatud kirsiekstrakti), femisoja plussis on lisaks vitamiine. Kõik need preparaadid sisaldavad linaseemne - kibuvitsasegu jahu. Kuna linaseeme mõjutab ainevahetust, siis võib mõjutada seedimist ja seega ka olenevalt inimesest on preparaadid kerge lahtistava toimega.
Mingil määral võib mõjutada libiidot positiivses suunas. Neid preparaate võib võtta aastaid kui vajate, piirangut ei ole. Soovitaks veelgi Klimadynoni lisaks(looduslik preparaat üleminekueaga seotud kaebuste leevendamiseks). Kui te soovite veelgi täpemat infot, siis küsige julgelt apteegist. parimate soovidega Dr Ü.Kadastik