Pillid 38 aastasele naisele. 13.05.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 38 aastane, varsti 39, seega vanust ka juba natuke. Ei suitseta! Olen natuke segaduses, milliseid ras.vastaseid tablette võiksin edaspidi kasutada. Nimelt, muidu sobis mulle Tri-Regol, aga juhtus nii, et sattusin teisi tablette ja vahendeid kasutama. Ükskord kirjutati mulle"vägisi" Yarina välja, mis ei sobinud, siis omal soovil proovisin Nuvaringi, mis jälle abikaasale ei sobinud, nüüd eelmisel kuul proovisin veel Evra plaastrit, mis tegi enesetunde eriti kehvaks. Vahemäärimisi uute vahenditega isegi polnud! Nüüd olengi nõutu, mis edasi saab? Nüüd kolmapäeval (18.mai) peaks kleepima uue plaastri, aga ma lausa kardan uut "rasket" kuud. Tegelikult naistearsti natuke pelgan jälle tüüdata...Laseks perearstil midagi välja kirjutada, aga mida. Mulle tundub, et mulle sobivad pillid, mis on levonorgestreeliga. Kas Loette võiks mulle sobida, või jääb liiga lahjaks? Või on olemas veel teisigi nn. kangemaid, ühefaasilisi pille levonorgestreeliga, ehk mida Teie üldse minuvanusele soovitate? Hormoonspiraali panekuga oleks nagu tahtnud veel oodata. Tänan väga nõuande eest!!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TERE. Pillide sobivus on tõesti väga erinev. Mõnele sobivad ühed, teisele jälle muud preparaadid. Kui te ei soovi spiraali ja plaastirid ega Nuvaringi, siis peate ikkagi ainult pille võtma. Milliste juurde jääda, tulebki ära proovida. Kui teile sobisid tri-regoli pillid, siis hetkel saadavad ongi Loette pillid(sarnane hormoon). Teie vanuses on need pillid igati sobilikud. Dr Kadastik