menstruatsioonitsykli häired 10.05.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

selline kysimus et ma söön rasedusvastaseid tablette,aga kaks viimast päeva on valgevoolus muutunud tumedamaks,löhna eristust ei ole,mul on kindel partner ja köik on korras,kas see töesti on stressist vöi muredest?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Rasestumisvastased tabletid võivad mõnikord (tavaliselt enne oodatavat menstruatsiooni) põhjustada pruunikat voolust,mis ei tähenda midagi halba.Ka võib mõnikord menstruatsiooni ajal vereeritus olla väga vähene ja pruunika alatooniga.Kui see kordub mitu m.tsüklit järjest,siis peaks pöörduma oma günekoloogi poole.Võib olla on vaja preparaati vahetada.Edu soovides,Maie Väli