klamüüdia ja rasedus 28.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin naistearsti vastuvõtul ja mul diagnoositi klamüüdia, kuna päevad lükkusid edasi ei soovitanud arst mul väljakirjutatud ravimeid võtta enne,kui päevad on alanud. Päevad alanud ei ole ja rasedustest oli positiivne. Arsti vastuvõtul tehti küll ultraheliuuring kuid rasedust ei näidanud. Kas klamüüdia ohustab mingil moel loodet ja kas arst oleks pidanud tegema vereanalüüsi,kui rääkisin päevade ära jäämisest.
Ette tänades Mare

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mare!
Teil on diagnoositud suguhaigus urogenitaalne klamüdioos. Arst käitus väga arukalt, tundes huvi viimase menstruatsiooni alguse kohta.
Väikset rasedust (alla 5-6 nädala) ei ole sageli ultraheliuuringul võimalik näha.
Kõik siin maailmas ohustab meid kõiki.
Te vajate klamüdioosi ravi ja selleks kasutatakse rasedatele lubatud preparaate nagu Rovamycin ja Erytromycin jt.
Rasedatel on sageli mitmeid erinevaid haigusi ja neid ravitakse.
Arst ei pidanud tegema vereanalüüsi, aga ravi rasedale lubatud preparaatidega oleks võinud ordineerida.'
Oht lootele ei ole väga kõrge, küll aga raseduse katkemisele.
G.Litter
www.naistearst.ee