suguelu 01.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kohtume poisiga üsna harva ja seetõttu oli hiljuti 4 päeva jooksul seksuaalelu eriti intensiivne. Kas on võimalik, et liiga, sest lõpuks oli tupe esiosa, häbememokad turses ja ärritunud. Ka veel mõni päev peale poisi lahkumist. Eritub ka valget sodi (hommikuks) ja voolust. Vahekorras olime ilma kondoomita, sest kasutan rasestumisvastaseid tablette ning suguhaigusi me ei karda, kuna kummalgi ühtegi teist partnerit olnud pole. Turse on pisut tagasi läinud. Millest see võiks olla ja kas midagi võib korrast ära olla?
Aitäh!
21.a. neiu.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pikaajaline ja intensiivne vahekord võib põhjustada nii hellust , turset kui ka valulikkust suguelunditel. Põhjuseks on eelkõige hõõrdumine , millega seoses tekib punetus ja hellus välistel suguelunditel, põhiliselt just tupe sissekäigus. Tekkinud ebamugavustunne kaob iseenesest 1-2 päeva jooksul. Arvan, et muretsemiseks pole põhjust.