rasestumine 27.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen juba 1a ja 8k üritanud rasestuda, pole õnnestunud. Uuritud on nii mind, kui meest. Kõik on korras. Viimati (juunis) tehti mulle laparoskoopia (Taas kõik korras). Kas on võimalik veel midagi ära teha või peaksin lihtsalt ootama? Tänan vastuse eest! Jaanika

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere Jaanika! Kui Teil on senised uuringud korras olnud,siis on võib-olla tegemist ovulatsioonihäiretega.Seepärast soovitan Teil apteegi käsimüügist osta BIOCARD ovulatsioonitestid ja menstruatsiooni 11-15 päevani igal hommikul esimeses uriiniportsionis hoida testriba 5 minutit.(täpne instruktsioon on karbi sees).Kui testribale ilmub kaks intensiivset joont, siis on Teil rasestumiseks kõige sobivam aeg 36 tunni jooksul.Tehke neid mõõtmisi kahe menstruatsioonitsükli jooksul ja siis võtke need ribad kaasa ja tulge minu vastuvõtule.Loodan,et olete selle aja jooksul juba rasestunud. Edu Teile!