Pesta õhtul või hommikul? 26.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen abielus ja teismelise poja ema. Mul esineb vahel ka põiepõletikke. Küsimus seisneb selles, et kui oma mehega magamistoas "armastada", kas siis tuleb ikka end kohe pesema minna, või võib oodata ka hommikuni? Mees peaks olema korralik ja terve. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui Teil esineb sageli põiepõletikke tuleks perearsti juures uurida, mis on selle põhjus. Mõnikord võivad ka suguhaigused avalduda põiekaebustena. Vajalik oleks seetõttu ka günekoloogiline kontroll.

Pesemine peale vahekorda on isikliku hügieeni küsimus, otsest soovitust on siin raske anda.