kiireloomuline mure 21.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline mure - minu günekoloog määras mulle tupetabletid (Klotrimasool) ning suukaudsed tabletid (Metronidazol) bakteriaalse vaginoosi raviks. Samas oli mul ka mure, et menstruatsioon oli tükk aega vahele jäänud. Klotrimasooli kästi annustada 1 tablett ööseks ning metronidazoli kaks korda päevas (rohkem ettekirjutusi arst ei teinud). Tupetablettide pakendi infolehelt lugesin aga, et ravi tuleb lõpetada enne menstruatsiooni algust. Pakendis on kokku 6 tabletti ning ma jõudsin võtta ainult kaks, kui menstruatsioon algas. Kas ma peaksin ravikuuri pooleli jätma või võtan tablette edasi? Ja kui pooleli jätan, kas siis mõlemad tabletikuurid korraga? Ning millal uuesti alustan tablettide võtmist ning kas need üldse mõjuvad, kui kuur pooleli jätta?
Loodan peatset vastust,
ette tänades.
Kaisa

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui algas menses, siis jätkate tupe ravi peale seda. Sellest ei ole midagi ja ravi efekt on olemas. Suukaudseid tablette aga jätkate mensesee ajal. Tuperavi ei pea olema koos suukaudse raviga kui selleks võimalust pole (mensese aeg!) Dr Kadastik