tupe limaskest 12.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.minu probleem on järgmine,et mul oli tupeseen mille vastu sain ravi ja limaskesta marrastused kadusid,kui ravi lõppes tuli ikka voolust kuid vähem ja ei tekitanud sügelust aga häiris,siis sain kolm tupeküünalt bakteriaalse vaginoosi vastu. ravi on läbi aga nüüd on uuesti tupe limaskestal(täpsemalt suurte häbememokkade ühtimiskohas üleval pool selline punane triip mis oleks nagu mingi erosioon kipitab natuke.mis see olla võiks ,Kui arsti juures käisin,ütles,et seent pole.kas peaksin veel migit ravi saaama.
aitäh vastuse eest ette.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ilma leidu nägemata on raske täpselt öelda millega on tegu. Teie haiguskirjelduse järgi võib olla tegemist ikkagi seenest põhjustatud limaskesta kahjustustega. Võiksite haiguskoldele määrida seenerohtu (näit Clotrimazol kreemi), retsepti saate perearsti või naistearsti käest. Pesemiseks kasutage intiimgeeli. Kui kipitus ja lõhe püsib, peaksite ikkagi veelkord arsti poole pöörduma.
Edu Teile soovides Aire Sekavin