Kiirem vananemine. 18.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen lugenud, et kui menstruaaltsükkel ei ole korrapärane ja on pikad vahed(36-50) päeva, siis hormoontalitus on paigast ära ja naine vananeb kiiremini. Ühe korra on mulle ka hormoonanalüüs tehtud, mis näitas, et kõik oli normis, peale kollaskehahormooni-seda oli hästi vähe ja meeshormoone oli natuke palju. Ma arvan, et östrogeene pidi siis ka piisavalt olema. Mis te arvate, kas mind ohustab ka kiirem vananemine ja kus see tunda annab ja on see halb ja mida annab endal ära teha? Olen 35-aastane, toitun väga hästi ja olen sale. Ei suitseta.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Mina arvan ,et Teid ei ohusta menstruatsioonitsükli häire tõttu mitte midagi peale selle,et Te ei tea täpselt,millal järgmine menstruatsioon tuleb.Östrogeenid on need hormoonid,mis naise õitsvana hoiavad ja see fakt,et meessuguhormoone on pisut rohkem mõjub ka soodsalt mitte vastupidi.