kas see võib olla mingi naistehaigus 29.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 51 aastane naine-kasutan 5 aastat estracomb hormoonplaastreid ja sama kaua ka antidepressanti cipralexs.Mul selline imelik terviseprobleem. Septembris oli nii põie kui neerupõletik-kõik sümptomid olid olemas ja avaldusid tugevalt kuid perearst ütles,et ei leia minu kaebustele rohkem kinnitust kui,et veresete 38 aga leukotsüüdid ei toeta seda ja kuna neerud annavad juba mitu kuud tunda,siis olen perearsti külastanud selle aja jooksul 3 korda.Tehti mingid vereproovid ja arst ütles,et veresete veidi kõrgem kuid ühtegi rasket ega eluohtlikku haigust mul pole.mul nii piinlik.Siis läksin tasulisse kliinikusse.Seal tehti dna testanalüüsid ja paar suguhaiguse uuringut-kõik oli täitsa korras ka klamüüdiat ei olnud -mida ise kahtlustasin- kuid soovitati günekoloogi vahetada.Terve aasta on mul iga kuu olnud 2-3 korda kuus vereeritus-vahel tugevam-vahel vähem.Menstruatsioon käib veel regulaarselt.Kuid ma ei saa kuidagi lahti oma neeruvaludest -tupest tuleb mingit selget limast voolust mis kuivades on kivikõva ja lõhn pole ka meeldiv.Alakõhus veidi sellised tuimad valud.Günekolood ütleb,et kõik on korras .Nüüd haigestusid ka jalaliigesed.Eriti hull on põlveliiges-paistes ja valutab hirmsasti-valu suureneb koormusel.Röntgen näitas minimaalset põletikku selles liigeses.Tunda annavad ka teised jalaliigesed.Mingit ravi pole saanud,sest ei leita põhjust,sest ka reumaanalüüsid olid korras.kas on võimalik,et mul on mingi naistehaigus mis seda kõike võib põhjustada ja mis see võib olla.Ma ei julge enam arsti juurde ka pöörduda kuid valud ikka püsivad ja ei lase isegi magada.Äkki oskate midagi soovitada.Oleksin väga tänulik ja ilusat aasta lõppu Teile.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Võimalik,et peaks transdermaalsed plaastrid vahetama suukaudselt võetavate hormoontablettide vastu.Eelnevalt oleks vaja teha hormoonuuring veeniverest,kontrollimaks,missugust preparaati peaks tarvitama.See,et menstruatsioon käib,on vastuseks plaastritele ja sellest tingituna võib esineda ka tuim valu alakõhus.Võimalik,et lisaks süsteemsele ravile tuleb kasutada ka tupesiseseks manustamiseks östrogeene sisaldavaid salve või küünlaid.Siis paraneb ka verevarustus kusiti-põie piirkonnas.Teie kaebuste järgi jääb esialgu küll mulje,et tegemist võiks olla ka klamüüdiast tingitud liigestepõletikuga.Kui aga analüüsid seda eitavad,ei oska midagi erilist uuringut soovitada.Paluge siiski perearstil välja kirjutada doxycyclini 100 mg kaks korda päevas kümneks päevaks.Sellega peaks vaevused leevenduma ja ka SR aeglustuma.Edu ja head vana-aasta lõppu soovides,Maie Väli