femina 35 20.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline asi et hakkasin võtma femina 35 rasestumisvastaseid tablette ja mul nüüd selline tunne et sain sealt kollatõve endale on see võimalik? võtsin neid tablette mingi nädal aega ja siis jätsin järgi kuna kogu keha hakkas sügelema ja silmavalge ka kollakaks muutunud. Mis ma tegema peaksin, kuidas silmavalge jälle valgeks saada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kollatõbi küll tablettidest tulla ei saa. Kas on kokkusattumus infektsiooni tekkega või on see lihtsalt allergiline reaktsioon pillidele, kuid sel juhul kindlalt mitte kollatõbi. Soovitan pöörduda nakkushaige uste kabinetti, kus tehakse vastavad uuringud kollatõve väljaselgitamiseks. Tervitades dr.Ü. Kadastik