happelisus 13.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma tupevooluse happelisusega. Kaebused tulevad küll oma meesterahva kaudu. Kas tegemist on mingisuguse seenhaigusega või on see normaalne? Kasutan juba 3 aastat merciloni, kahel viimase poole aasta jooksul on ka ravitud tupeseent, aga ravikuuri möödudes happelisus ei kao. Happelisust pole aga oma günekoloogile maininud. Kasutan ka intiimpesuvahendit. Äkki oskate nõu anda. Ette tänades, n21

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Normaalselt ongi tupevoolus happeline; kui tupekeskond muutub aluselisemaks ,siis tekibki bakteriaalne vaginoos, mille korral on voolus valget piimjat konsistentsi ja halvalõhnaline. Kui tupevooluse happelisus põhjustab partnerile kaebusi(ärritust), siis võiks probleemi leevendamiseks aeg-ajalt teha tupeloputusi soodalahusega( kontsentratsioonis 1 teelusikas soodat klaasi vee kohta). Tupekuule, millega ravi muudaks tupe keskkonna vähem happelisemaks, ei ole. Intiimpesuvahendit kasutage edasi.